• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy w w naszej szkole w dniu 6 listopada br. W tym dniu chętni uczniowie przyszli do szkoły przebrani za swoją ulubiona postać z bajki, filmu lub książki. Bohaterów z różnych bajek można było spotkać na zajęciach lekcyjnych, korytarzach w stołówce oraz świetlicy. Nie zabrakło: księżniczek, Myszki Miki, „sąsiadów”, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach i wielu innych postaci. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

Natomiast nasze przedszkolaki w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Czesława Miłosza w Okonku oraz Okoneckiego Centrum Kultury. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w bajkowych zajęciach. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki na temat bajek, wykonywały zakładki do książek, kolorowały kolorowanki oraz uczestniczyły w zabawie z chustą animacyjną. Każde przedszkolak z grupy Biedroneczki otrzymał dyplom oraz kolorowankę.

Był to dzień, dzięki któremu  chociaż na chwilę mogliśmy się przenieć w świat bajek. Sprawiło to wiele radości dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację tego bajkowego dnia. Szczególne podziekowania dla Pani Dyrektor Iwony Adamczuk dzięki, której nasze przedszkolaki mogły pojechać na bajkowe  zajęcia  do Okonka. (bs-k)