• Jest karnawał, muszą być tańce!

•  W ostatnim dniu przed feriami, tj. 27.01. br – odbyła się szkolna dyskoteka dla uczniów klas IV - VIII. Starsi uczniowie podczas dyskoteki udowodnili, że też potrafią się przebrać i świetnie bawić. W zabawę z uczniami włączali się wychowawcy – p. Agnieszka, p. Małgosia, p.Bożena i nawet p. Andrzej. Pan Jacek puszczał muzykę. Niezastąpiona Rada rodziców zapewniła wszystkim tancerzom pyszny sok. Całą zabawę sfotografował p.Mariusz, którego zdjęcia są poniżej. (bs-k)

• Bal karnawałowy najmłodszych

• Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III  bardzo dobrze przygotowali się do balu, który odbył się w hali sportowej, dnia 27 stycznia br. Zabawę poprowadziła p. Monika Firaza  z Firmy Animacje Rekreacje ze Szczecinka. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Wszyscy świetnie się bawili. Były tańce z balonami, kolorową bibułą i wiele innych atrakcji. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Największą radością jednak tego balu był uśmiech wszystkich małych I tych trochę starszych dzieci. Wszyscy już czekają  na kolejny BAL. (bs-k)

• Bezpieczne ferie 2023

• Uczniowie klas I–III brali udział w konkursie plastycznym "Bezpieczne ferie 2023", zorganizowanym przez Komendę Powiatowej Policji w Złotowie. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Wszystkie prace plastyczne zostały wysłane. Ogłoszenie wyników odbędzie się dopiero po feriach.  Koordynatorem konkursu była p. H.Szumet. (bs-k)

• Viktoria oznacza zwycięstwo

• Uczennice klasy V oraz VII zwyciężyły w szkolnym konkursie ortograficznym, jaki odbył się w dn. 24 i 25 stycznia br. Wiktoria Lipkowska wygrała rywalizację wśród uczniów klas IV i V (15 uczestników), a Wiktoria Kuczyńska najlepiej napisała tekst dyktanda, które organizator rywalizacji, p. A.Miłoszewicz, przygotował dla uczniów z kl. VI, VII i VIII (5 uczestników).

Wręczenie dyplomów i nagród uczennicom nastąpi podczas pierwszego apelu po feriach. (am)

• Nasze wspaniałe solenizantki

• Naszym wspaniałym solenizantkom - pani Wiesi i pani Ewie z okazji ich święta życzymy bukietu najwspanialszych życzeń: uśmiechu, szczęścia i radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności.(bs-k)

• Żywa lekcja historii

• W dniu 24.01.2023r. p.o dyrektora - Pani Bożena Solka-Kubiak wraz z przewodniczącą samorządu uczniowskiego - Zosią Wawrzeńczyk i jej zastępczynią – Wiktorią Kuczyńską, brały udział w uroczystości upamiętnienia śp. Bolesława Stachowiaka. Bolesław Stachowiak żył w latach 1914-1942, był polskim niewolnikiem u niemieckiego pana. Został skierowany do pracy w gospodarstwie rolnym Niemca Mogge`go w Wilczych Laskach (niem. Wufflatzke). W tym czasie nawiązał bliską relację z niemiecką dziewczyną, krewną gospodarza. Na skutek donosu został aresztowany i wywieziony do placówki Gestapo w Pile. Najpewniej jesienią 1942r. władze niemieckie przewiozły Stachowiaka do Wilczych Lasek, gdzie publicznie powieszono go na oczach przymusowo zgromadzonych Polaków. Uroczystość została poprowadzona przez Nadleśniczą Nadleśnictwa Okonek -  Panią Iwonę Argasińską, podczas której obecna była rodzina śp. B. Stachowika, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile oraz inni zaproszeni goście. W celu upamiętnienia śp. Bolesława Stachowiaka postawiono tablicę pamiątkową obok stojącego krzyża w lesie w Wilczych Laskach, przy którym na zakończenie zostały złożone kwiaty oraz zapalono znicze.(bs-k)

• Z piątku na sobotę

• Uczniowie klasy V uczestniczyli w dn. 20-21 stycznia w biwaku. W piątkowe wczesne popołudnie w szkole pojawiło się 11 z 12 uczniów. W czasie niespełna 22 godzin zdążyli wziąć udział w grach i zabawach w sportowej hali.  Sporo czasu spędzili przy grach planszowych oraz zredagowali wpis do swojej klasowej kroniki. Wspólnie obejrzeli również dwa świetne filmy, oba z 2022 r.: przepięknego Pinokia, opartego na słynnej książce C.Collodiego, oraz wzruszającego obrazu polskiej produkcji pt. "Za duży na bajki".
            Zgodę na przeprowadzenie biwaku wyraziła p.o. dyr. B.Solka-Kubiak, a rodzice uczniów zadbali o to, by ich pociechy miały co jeść. (am)

• DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

•

W dniu 20.01.2023r. grupa przedszkolaków "Biedroneczki" wraz z wychowawczyną Panią Anetą Świercz przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas występów dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o swoich Dziadkach oraz wykonały przepiekne tańce. Jeden z tańców został wykonany wspólnie z uczniami z klasy Vl, którego wychowawczynią jest Pani Agnieszka Kwiatkowska. Ponadto dzieci przygotowały dla swoich Dziadków przepiękne laurki, kalendarze i medale.

Z okazji Święta życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, miłości i pociechy z wnucząt.

• List od Świętego Mikołaja

• Miło było powrócić do szkoły po przerwie świątecznej, gdyż na ucznów klasy III czekał piękny list od Świętego Mikołaja! Jest on odpowiedzią na napisane w jezyku angielskim i wysłane na Biegun Północny listów dzieci z tej klasy. List od św. Mikołaja zdobi klasową tablicę i przypomina o tym, że warto pisac o swoich marzeniach! Święty Mikołaj naprawdę istnieje!